szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

12 edycja Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki

12.04.2012

Magazyn

Źródło: Toruński Festiwal Nauki i Sztuki

Źródło: Toruński Festiwal Nauki i Sztuki

Już za nieco ponad tydzień, bo 20 kwietnia, ruszy dwunasta edycja Toruńskiego Festwialu Nauki i Sztuki. Imprezę organizują: Uniwersytet Mikołaja Kopernika, toruński Urząd Miasta oraz Towarzystwo Naukowe w Toruniu.Jak komentują realizatorzy, głównym celem przesięwzięcia jest przede wszystkim popularyzacja nauki oraz różnego rodzaju dziedzin artystycznych wśród mieszkańców Torunia i regionu.

Udział w festiwalu biorą pracownicy toruńskich uczelni, a także przedstawiciele miejscowych przedsiębiorstw i instytucji, którzy na swoim kącie mają konkretne osiągnięcia naukowe bądź działania związane ściśle ze sztuką. Widzowie będą mogli więc poznać od kuchni zarówno laboratoryjne wnętrza, jak i artystyczne pracownie.

Zeszłoroczna edycja imprezy cieszyła się ogromnym powodzeniem, jej program, który obejmował aż 170 różnego rodzaju imprez, przyciągnął około 30 tysięcy uczestników. W tym roku, organizatorzy obiecują nie spocząć na laurach; w bogatej ofercie festiwalu, widzowe znajdą propozycje wykładów, pokazów, koncertów, imprez plenerowych i warsztatów. Głównym motywem przedsięwzięcia, będzie społeczeństwo informacyjne.

Temat jak najbardziej na czasie, analizując tryb życia współczesnego człowieka. Wiele światowych wystaw i wydarzeń, jakie miały miejsce w tym roku, również dotykało kwestii społeczeństwa informacyjnego. Wystarczy przypomnieć sobie chociażby hipnotyzującą wystawę w Paryżu, zorganizowaną w Centrum Sztuki Cyfrowej i Muzyki Nowoczesnej, ekspozycję „ARTandPRESS”, jaka traktowała o zależności między sztuką a mediami czy intensywne działania Google Art Poject, które do współpracy na płaszczyźnie wirtualnej zaprosiły setki światowej sławy muzeów.

Program imprezy przewiduje aż 150 punktów, w tym warsztaty mające na celu przybliżenie uczestnikom sztukę średniowiecznego iluminarstwa, czy fascynujący wykład pt. „Historie ukryte w obrazach”, na którym zostaną zaprezentowane dzieła, zawierające w sobie sprytnie zaszyfrowane różnego rodzaju informacje.

Każda z przewidzianych atrakcji jest darmowa, jednak na niektóre z nich, należy zapisać się mailowo bądź telefonicznie. Zapisy ruszyły przedwczoraj, zaś wszelkie dodatkowe informacje można znaleść tutaj. Festiwal potrwa od 20 do 24 kwietnia 2012 roku.

Źródło: Toruński Festiwal Nauki i Sztuki

Oprac. Olga Pisklewicz

Portal Rynek-Sztuki.pl

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

PORADNIK ARTYSTY
Magazyn

Magazyn

Czytaj najnowszy numer Magazynu RiSZ online.

Kup magazyn Zobacz inne nasze publikacje

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.