szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
MWW

RAPORT RYNEK SZTUKI 2013

19.12.2013

Raport rynek sztuki

Sklep rynekisztuka

Najważniejsze wydarzenia w sztuce minionego roku. Globalne trendy i tendencje na rynku dzieł sztuki. Szanse i zagrożenia dla polskiego rynku sztuki. Portal RynekiSztuka.pl, w ramach podsumowania najistotniejszych wydarzeń, prezentuje RAPORT RYNEK SZTUKI 2013.

Raport Rynku Sztuki 2013 podsumowuje  najważniejsze wydarzenia i zjawiska na polskim oraz międzynarodowym rynku sztuki. Przygotowywany został z myślą o wartościowym źródle wiedzy dla początkujących kolekcjonerów, inwestorów oraz dziennikarzy mediów kulturalnych. Dostępny będzie także dla wszystkich sympatyków sztuki. Zawartość, obejmująca zarówno polskie, jak i międzynarodowe wydarzenia, aukcje, zestawienia, trendy i debiuty świata sztuki, tym razem wzbogacona zostanie o niepublikowane wcześniej teksty.

Nasi czytelnicy będą mieli okazję samodzielnie prześledzić zmiany w kontekście globalnym, jakie dokonały się na przestrzeni minionego roku. Miłośnicy sztuki znajdą w publikacji kalendarium uwzględniające najistotniejsze wydarzenia artystyczne w Polsce i na świecie, podsumowanie tendencji rynkowych w sztuce, prognozy na rok 2013 oraz zestawienie najbardziej spektakularnych wyników aukcyjnych. – mówi Anna Niemczycka-Gottfried, wydawca, redaktor naczelna portalu RynekiSztuka.pl.

W tegorocznym Raporcie  znalazły się również niepublikowany wcześniej materiały, w tym porady dla osób planujących zakup dzieła sztuki. Nie zabrakło podsumowania prowadzonych cykli tematycznych  oraz  najważniejszych wydarzeń w sztuce.

Naszym głównym założeniem było zgromadzenie rzetelnych informacji związanych z wydarzeniami artystycznymi na przestrzeni roku 2013, podsumowanie aktualnych trendów i tendencji rynkowych. – tłumaczy Kama Wróbel, redaktor portalu RynekiSztuka.pl.

Tegoroczna edycja, poza kolekcjonerami i inwestorami, będzie stanowiła również pomoc dla osób rozważających zakup dzieła sztuki – w Raporcie pojawią się teksty poradnikowe opisujące proces zakupu dzieła sztuki i trendy inwestycyjne.

-Poprzez swoje działania pragniemy dotrzeć nie tylko do mediów lub ludzi skupionych wokół rynku sztuki. Ważny jest dla nas również pojedynczy odbiorca współczesnego rynku sztuki: kolekcjoner i pasjonat. – podkreśla Piotr Wilczak, odpowiedzialny za promocję w portalu RynekiSztuka.pl.

CZYTAJ RAPORT RYNEK SZTUKI 2013

 

 

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz konsultacje dla artystów

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.