szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
SKLEP BANER DUŻY

BRAFA – prestiżowe targi sztuki w Brukseli

22.01.2014

Świat: wydarzenia

Od 25 stycznia do 2 lutego swoje podwoje otworzą targi antykwariuszy w Brukseli, nazywane BRAFA (Brussels Antiques & Fine Arts Fair). Zobaczymy ponad 130 wystawców z całej Europy. W tym roku gościem honorowym BRAFA będzie Królewskie Muzuem Afryki Środkowej (MRAC).

BRAFA to niezwykłe targi sztuki, które od 25 stycznia można obejrzeć w zabytkowych pomieszczeniach dawnej poczty Thurn and Taxis w Brukseli. Jest to najstarsze tego typu wydarzenie na świecie, odbywające się co roku z inicjatywy organizacji Antiques Fair.

BRAFA to skrót od Brussels Art Fair, którego początki datuje się na rok 1955. Lokalizacje targów, jak i liczba zainteresowanych niejednokrotnie zmieniały się na przestrzeni lat. Do roku 1994 swoje kolekcje mogli wystawiać jedynie belgijscy antykwariusze, którzy spełniali dodatkowy warunek – mieli członkostwo Królewskiej Izby Antykwariuszy.

W 1995 wydarzenie zostało przeniesione do Thurn and Taxis, który stanowi klejnot belgijskiego dziedzictwa architektury przemysłowej. Po znalezieniu odpowiedniego miejsca targi zwiększyły swoją powierzchnię, a co za tym idzie możliwość przyjęcia większej liczby uczestników. Na samym początku liczba wystawców nie przekraczała 20 antykwariuszy, natomiast w ostatnich latach zgromadziła 130. Aktualnie podczas targów można spotkać przedstawicieli m.in. Szwajcarii, Wlk. Brytanii, Hiszpanii, Monaco, Kanady. W tym roku honorowych gościem wydarzenia jest Królewskie Muzuem Afryki Środkowej.

BRAFA już na stałe zapisała się w międzynarodowym kalendarzu wydarzeń. Priorytetem organizatorów jest zrzeszanie jeszcze większej ilości wystawców z całego świata, przy zachowaniu wysokiego poziomu oraz indywidualnego charakteru targów. O prestiżu wydarzenia może świadczyć zwierzchnictwo Królowej Paoli.

Przedmiotami wystawienniczymi są antyki, sztuka orientalna, srebro, biżuteria, meble i dzieła sztuki średniowiecznej, porcelana, dywany, rzeźby, stare komiksy. W roku 2013 liczba oglądających przekroczyła 48 tysięcy, organizatorzy liczą na tegoroczne poprawienie wyniku.

Katarzyna Grzemska

Portal Rynek i Sztuka

portal_rs_adres_www_wb

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ART KONSULTACJE
Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz warsztaty o sztuce

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.