szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

Galeria Entropia na targach Supermarket -Independent Art Fair

20.02.2014

Polska: wydarzenia, Świat: wydarzenia

Podczas tegorocznej edycji niezależnych sztokholmskich targów sztuki „Supermarket -Independent Art Fair” swoje prace prezentowała wrocławska galeria Entropia. Jej udział w zakończonym właśnie wydarzeniu był możliwy dzięki zaangażowaniu Instytutu Polskiego w Sztokholmie.
SUPERMARKET to międzynarodowe „targi sztuki”, których głównym celem jest zapewnienie niezależnym galeriom autorskim możliwości zaprezentowania prowadzonych przez nie działań i inicjatyw artystycznych. Oprócz prezentacji i wystaw w programie zdarzenia znajdują się spotkania, seminaria, scena performance. „Supermarket” prezentuje kilkadziesiąt galerii z całego świata.

Galeria Entropia,  Maciej Bączyk

Galeria Entropia,
Maciej Bączyk

 

Wrocławska Entropia zaprezentowała w stolicy Szwecji prace i działania Maćka Bączyka, Miry Boczniowicz, Olafa Brzeskiego, Alicji i Mariusza Jodko, Tomasza Opani i Dominika Podsiadłego. W sztokholmskim Kulturhuset widzowie trwających w dniach 14-16 lutego targów mogli zobaczyć także wideo Jacka Czapczyńskiego, Izabeli Chamczyk, Tomasza Domańskiego, Marcina Mierzickiego, Mai Wolińskiej, Jacka Zachodnego oraz animacje „Dziecięcej Wytwórni Filmowej”. Kuratorami projektu są Alicja i Mariusz Jodko.

Udział galerii Entropia w sztokholmskim Supermarkecie jest również zapowiedzią programu Wrocławia jako Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

Instytut Polski w Sztokholmie współpracuje z Supermarketem od ośmiu lat. Na wcześniejsze edycje targów Instytut zaprosił galerie z wielu polskich miast: Wyspa (Gdańsk), szu szu (Warszawa), f.a.i.t. (Kraków), lokal_30 (Warszawa), Galeria Wschodnia (Łódź), Galeria Biała (Lublin), Fundacja Salony (Zielona Góra), Zona Sztuki Aktualnej (Szczecin) oraz Galerię Szarą (Cieszyn).

Galeria Entropia powstała z inicjatywy Alicji i Mariusza Jodko w 1988 r. Obecnie działa bardzo prężnie pod auspicjami samorządu miasta Wrocław. Entropia jest nie tylko przestrzenią wystawienniczą, prezentującą sztukę współczesną posługującą się wszystkimi technikami i mediami, lecz stanowi także miejsce spotkań twórców w tym debiutujących absolwentów ASP. Ich pomysły mają szansę właśnie tutaj po raz pierwszy nabrać realnych kształtów. Jak sama nazwa wskazuje – entropia to miara nieokreśloności, niedefiniowalności, chaotyczności, spontaniczności – galeria ta jest miejscem idealnym do realizowania niesztampowych projektów, niejednokrotnie wytyczających nowe granice pojęcia sztuki.

Poza działalnością wystawienniczą, w galerii organizowane są pokazy, przeglądy filmowe, koncerty, spektakle, performance i prezentacje sztuki nowych mediów. Podczas 25 lat działalności przez Entropię przewinęło się wielu znakomitych artystów. Galeria wydaje także czasopismo „Entropia Art Magazyn”.

Źródło: MSZ/ Galeria Entropia/supermarketartfair.com

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz warsztaty o sztuce

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.