szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

Nie tylko Beksiński – relacja z aukcji dzieł sztuki z kolekcji Anny i Piotra Dmochowskich

10.05.2016

Aktualności, Polska: aukcje

2 maja w Sopockim Domu Aukcyjnym odbyła się aukcja dzieł sztuki z kolekcji Anny i Piotra Dmochowskich. Aukcja została przeprowadzona sprawnie, szybko i zgromadziła klientów, którzy głównie przez telefon licytowali wybrane pozycje.

Franciszek Starowieyski, Salome, 1991, źródło: Sopocki Dom Aukcyjny

Franciszek Starowieyski, Salome, 1991, źródło: Sopocki Dom Aukcyjny

Rekordem aukcji okazał się rzadki, ogromny olej Franciszka Starowieyskiego zatytułowany Salome, który został wylicytowany za kwotę 110 000 zł (poz. 22). Za 74 000 zł sprzedał się także duży pastel tego autora, powstały w 1978 roku w Stanach Zjednoczonych The Burden of Life (poz. 23).

Z czterech wystawionych na sprzedaż obrazów Zdzisława Beksińskiego, zostały sprzedane dwa: poz. 1 za 80 000 zł oraz poz. 4 za 74 000 zł. Hitem okazała się wczesna praca Normana Leto, która startowała z ceną wywoławczą 5000 zł , a ostatecznie znalazła nabywcę za 15 000 zł (poz. 17).

Oferta obrazów na tej aukcji była bardzo ambitna i trudna, tym bardziej cieszy fakt, że te mroczne dzieła nie dały o sobie zapomnieć w czasie słonecznej „majówki”, a znaczna część prac z katalogu znalazła nabywców.

 

Fotografia (góra):Zdzisław Beksiński, Bez tytułu (YO), 1991, źródło: Sopocki Dom Aukcyjny

LOGO RiSi

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz warsztaty o sztuce

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.