szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
MIĘDZYNARODOWY RYNEK SZTUKI

Aukcja Młodej Sztuki w DESA Unicum w najbliższy wtorek

12.05.2016

Aktualności, Polska: aukcje

Nigdy jeszcze młoda polska sztuka nie była tak popularna. Z każdym kolejnym wydarzeniem licytacje prac młodych artystów cieszą się coraz większą popularnością. Uczestniczą w nich kolekcjonerzy, miłośnicy sztuki, grupy znajomych, rodziny z dziećmi. Doba okazją do nabycia dzieł młodych twórców jest Aukcja Młodej Sztuki w DESA Unicum. Najbliższa już we wtorek 17 maja. Start o godz. 19.00.  

Prace zakupione podczas aukcji młodej sztuki stają się początkiem kolekcji, elementem oryginalnego wystroju mieszkań i biur, czy wyjątkowymi prezentami. Licytacja twórczości artystów jest szczególnie kusząca, gdy cena wywoławcza prac – 500 zł – nie wymaga zaplecza w postaci fortuny. Wtorkowa licytacja w DESA Unicum obejmie 90 prac. Na aukcji pojawią się dzieła artystów znanych już uczestnikom poprzednich licytacji. Bartłomiej Koter, który podbił serca mieszkańców stolicy swoim miejskimi pejzażami, tym razem prezentuje swoją interpretację nocnego życia ulicy, mroczną i neonową jednocześnie.

Grono wiernych fanów ucieszy także obecność kolejnej pracy Urszuli Chrobak. Artystka przedstawia tajemnicze kobiety, nagie, znikające w ciemności, o ukrytych w cieniu twarzach. Podobnie charakterystyczne są obrazy Janusza Orzechowskiego, który swoje tancerki umieszcza w często kontrastującej przestrzeni miejskiej.

Z kolei op-artowe prace Patrycji Nurkan i Małgorzaty Jastrzębskiej nie tylko znakomicie prezentują się we wnętrzach, ale również stały się już wizytówkami artystek, ze względu na konsekwencje stosowanej techniki i koloru.

Warszawski dom aukcyjny organizował aukcje tego typu jako pierwszy od 2008 roku. Od początku ich ideą było wsparcie i promocja artystów, którzy w ten sposób stawiali pierwsze kroki na rynku sztuki, nawiązywali kontakt z kolekcjonerami i miłośnikami swoich dzieł. W szczególnie trudnym okresie po ukończeniu studiów aukcje pozwalały debiutantom skupić się na tworzeniu i realizowaniu swoich artystycznych celów, a nie poszukiwaniu alternatywnych dróg utrzymania. Promocja rynkowa w bezpośredni sposób przekłada się więc na wolność twórców. Poczuj powiew tej twórczej wolności razem z nimi.

Aukcja Młodej Sztuki, DESA Unicum, godz. 19.00.

 

Fotografia (góra): Adam Wątor, Towarzysz, 2016, akryl/płótno, 100 x 100 cm, źródło: DESA Unicum

LOGO RiSi

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz konsultacje dla artystów