szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

Muzeum Narodowe w Poznaniu poszukuje obrazów olejnych Jerzego Piotrowicza

27.07.2016

Aktualności, Polska: wydarzenia

Muzeum Narodowe w Poznaniu przygotowuje katalog dzieł wszystkich obrazów olejnych jednego z najbardziej znanych artystów Poznania –  Jerzego Piotrowicza.

Katalog zawierać będzie szczegółowe informacje na temat każdej pracy: opis obrazu, historię jego wystawienia, fotografię oraz w miarę możliwości miejsce przechowywania czy ekspozycji. Informacje odnoszące się do własności będą traktowane jako poufne i na życzenie właścicieli ich nazwiska nie zostaną w publikacji ujawnione. W związku z tym MNP zwraca się  do właścicieli obrazów olejnych artysty z uprzejmą prośbą o kontakt z autorką wydawnictwa, dr Marią Gołąb, w celu wprowadzenia dzieła do katalogu.

Kontakt:
dr Maria Gołąb
kurator Galerii Sztuki Polskiej XVIII-poł. XX w .
Muzeum Narodowe w Poznaniu
e-mail:mgolab@mnp.art.pl
tel. służbowy: + 48 61 85 68 141; kom. 608 693 164  

Jerzy Piotrowicz urodził się w 1943 roku we wsi Przedświt na Mazowszu. Wychowywał się na Dolnym Śląsku. Malarstwo studiował w Poznaniu pod kierunkiem Mariana Szmańdy, dyplom uzyskał w pracowni Tadeusza Jackowskiego. Choć Piotrowicz studiował malarstwo, nie były mu obce żadne techniki – malował olejem na płótnie, płycie metalowej, tworzył grafiki, rysował. W swojej twórczości interpretował malarstwo Goi, Velázqueza, Chardina, Rembrandta, van Gogha, Picassa, wiele też podróżował, czerpiąc natchnienie z bezpośredniego kontaktu z malarstwem wielkich mistrzów.

fot. Jerzy Piotrowicz „Uczta z faunem”, olej, 1997, kolekcja prywatna

Źródło: MNP, MNK

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Czytaj najnowszy numer Magazynu RiSZ online.

Kup magazyn Zobacz inne nasze publikacje

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.