szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
AM warsztaty Baner Magazyn RiSZ no4

ZIEMOWIT FINCEK – Świętej Pamięci w Kosmosie – mia ART GALLERY

24.10.2016

Aktualności, Polska: wydarzenia

Najmłodszy z artystów w mia ART GALLERY,  Ziemowit Fincek, zaprasza na kolejną wystawę indywidualną. Pyta, czy „życie to raj (…), czy średniowieczna sala tortur”.

Osobiste doświadczenia, ciągłe poszukiwanie własnej drogi artystycznej, a przy tym znaki i gesty artystycznie rozpoznawalne i tematy ważne, dotykające człowieka i jego przynależności  – to Ziemowit i jego podróżowanie. Porozrzucane w galerii kolorowe płótna, zaskakująco kształtem przypominające wieka trumien, twarze jak zgniecione w dłoniach kulki zeschniętego siana, nieprzebrane i nieprzeniknione gęstwiny, dziwne postaci, symbole, wartość i pył, pustka i pełnia, kolor i jego brak.

Artysta, któremu udaje się zostawić pole wyobraźni dla widza to artysta ciekawy, do tego jeśli poruszy go i sprowokuje do wewnętrznego dialogu to znak, że wart jest obserwacji  i należy dać mu się zaprosić do osobliwego kosmosu, przestrzeni wyobraźni.

Świętej Pamięci w Kosmosie” to wystawa osobista a jednocześnie uniwersalna. Przy bezpiecznym cieple galerii trudne pytania łagodniej i szybciej znajdują swoje rozwiązanie. „Czy otwieramy oczy po raz pierwszy tylko jeden raz?” 

Wystawa rozpocznie się 29 października i potrwa do 10 listopada.

MIEJSCE:  mia ART GALLERY, ul. św. Mikołaja 61-62, Wrocław.

Fot. (góra) Ziemowit Fincek, Maska, 140 x 100, olej na płótnie, fragment

źródło: materiały prasowe

Rynekisztuka.pl

 portal_rs_adres_www_wb

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Czytaj najnowszy numer Magazynu RiSZ online.

Kup magazyn Zobacz inne nasze publikacje

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.