szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

Jak inwestować w sztukę?

31.01.2017

Aktualności, Polska: wydarzenia

ART KONSULTACJE PREMIUM

Polski rynek sztuki rośnie najszybciej ze wszystkich krajów w Europie Środkowo-Wschodniej. Wzrost zamożności Polaków spowodował, że decydują się oni na wybór nowych sposobów inwestowania w aktywa mniej ryzykowne, przyczyniając się do rozwoju rynku sztuki. Z przeprowadzonych przez KPMG w 2016 roku badań wynika, że wśród osób o wyższych dochodach (ponad 20 tys. zł brutto) 18% inwestuje w dzieła sztuki, a 36 % planuje taką inwestycję w najbliższej przyszłości. Rynek dzieł sztuki w Polsce prezentuje się zatem wyjątkowo obiecująco, a prognozy jego rozwoju są bardzo optymistyczne.

Zapraszamy do udziału w wyjątkowej konferencji SUKCES SZTUKI, która jest wynikiem współpracy Centrum Prawa Bankowego i Informacji oraz Związku Banków Polskich z zainteresowanymi środowiskami artystów oraz twórców rynku sztuki w Polsce. W odróżnieniu od poprzednich, tegoroczna konferencja poświęcona zostanie szczególnej roli ARTYSTY w kształtowaniu rynku sztuki oraz jego miejscu w kulturze.

Podczas Konferencji będzie można wysłuchać wystąpień oraz debat prowadzonych przez specjalistów z różnych instytucji oraz firm (domy aukcyjne, galerie, muzea, kancelarie prawnicze, wyższe uczelnie, instytuty badawcze, stowarzyszenia branżowe). Poruszone zostaną zagadnienia bezpośrednio związane z polskim i międzynarodowym rynkiem sztuki, jego aktualnym stanem i perspektywami rozwoju. Uczestnicy będą debatować także nad aspektami prawnymi współczesnego rynku sztuki, nie uciekając od zagadnień trudnych i kontrowersyjnych.

W części konferencyjnej zaprezentujemy szeroki wachlarz informacji, które będę pomocne szczególnie w następujących obszarach tematycznych: inwestowanie w dzieła sztuk, tworzenie kolekcji korporacyjnych i prywatnych, zapewnienie bezpieczeństwa obrotu dziełami sztuki oraz ich przechowywania, standardy obsługi klienta zamożnego. Zamiarem organizatorów jest stworzenie dla kolekcjonerów, inwestorów, artystów, ekspertów, rzeczoznawców, właścicieli galerii i domów aukcyjnych, specjalistów zajmujących się ubezpieczaniem dzieł sztuki – platformy wymiany wiedzy i opinii.

W części edukacyjnej odbędą się dwa warsztaty. Pierwszy dotyczy inwestowaniu w dzieła sztuki, tworzenie kolekcji oraz wycena. Drugi warsztat dotyczy obecności artysty, kolekcjonera oraz galerii w Social Media, oraz zarządzania ich wizerunkiem w Internecie. Poprowadzenie wszystkich warsztatów powierzyliśmy znanym specjalistom – Pani Monice Bryl oraz Aleksandrze Dejnarowicz. Tematykę warsztatów dostosowaliśmy do rynkowego zapotrzebowania na unikalną i nigdzie indziej niedostępną wiedzę związaną z: profesjonalnym tworzeniem kolekcji dzieł sztuki, oceną i wyceną dzieł sztuki, tworzeniem wizerunku artysty, kolekcjonera, galerii w mediach oraz świadomym zarządzaniem tym wizerunkiem.

 

SUKCES SZTUKI 2017 odbędzie się 23 marca 2017 r. w Klubie Bankowca w Warszawie przy ul. Smolnej 6.

Szczegółowe informacje można odnaleźć TUTAJ

fot. (góra) źródło: materiały prasowe organizatora

Rynekisztuka.pl

portal_rs_adres_www_wb

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz konsultacje dla artystów

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.