szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

„Ślady istnienia. W hołdzie dla Magdaleny Abakanowicz”- fotorelacja z wernisażu

19.07.2017

Aktualności, Polska: wydarzenia

22 czerwca 2017 w Galerii Dworcowej została otwarta wystawa jednej z najważniejszych polskich artystek XX wieku, Magdaleny Abakanowicz, pierwsza w Polsce tak obszerna retrospektywna prezentacja dzieł od śmierci artystki.

Otwarciu wystawy towarzyszyli wyjątkowi goście- kuratorzy wystawy: Mariusz Hermansdorfer – współpracownik, doradca, przyjaciel Magdaleny Abakanowicz oraz Maria Rus Bojan – specjalizująca się w rzeźbie, kuratorzy wystawy.

Wernisaż otworzył Prezydent Miasta Wrocławia, Rafał Dutkiewicz, który objął wystawę swoim honorowym patronatem.

Niezwykły duet kuratorski pokazał tę wyjątkową postać świata sztuki jako kobietę, artystkę, Polkę. Retrospektywna wystawa obejmuje kluczowe prace stanowiące przekrój wszystkich etapów kariery autorki, zaprezentowany na ponad 1000 m kw oraz w sześciu lokalizacjach w przestrzeni publicznej Wrocławia . Główna część wystawy znajduje się w Galerii Dworcowej na pierwszym piętrze Dworca PKP Wrocław Główny, a rzeźby zewnętrzne zlokalizowane są w wirydarzu Muzeum Architektury, w Muzeum Współczesnym Wrocław, w Przejściu Świdnickim – przyszłej miejskiej bibliotece, na lotnisku – Strachowice, na dziedzińcu Synagogi pod Białym Bocianem, w Dzielnicy Czterech Świątyń i przy Bastionie Ceglarskim przy ul. Purkyniego.

Wystawa potrwa do 25 sierpnia 2017. Wcześniej zapowiedziany zostanie uroczysty finisaż połączony z prezentacją katalogu.

fot. (góra) Fotorelacja z wernisażu wystawy „Ślady istnienia. W hołdzie dla Magdaleny Abakanowicz”, źródło: materiały organizatora

Rynekisztuka.pl

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz warsztaty o sztuce

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.