szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

Drugi numer Magazynu RISZ już dostępny

09.01.2018

Aktualności, Magazyn

Sztuka wymaga dobrego wyeksponowania. Tylko wtedy jest w stanie oddać swoją prawdziwą wartość. Tylko wtedy również może dopełnić nasze wnętrze, nadając mu zupełnie nową jakość.

Jednak, wbrew pozorom, stworzenie w domowych przestrzeniach idealnego miejsca dla obrazu, rzeźby, fotografii czy grafiki nie jest zadaniem łatwym. Dlatego też drugi numer Magazynu RISZ postanowiliśmy poświęcić tematowi prezentacji sztuki we wnętrzach mieszkalnych.

W aktualnym numerze zamieściliśmy nie tylko teksty poradnikowe, ale także przykłady projektów zrealizowanych przez art consultantów oraz architektów wnętrz. Podczas gdy Karina Snuszka przedstawia własne koncepcje prezentacji dzieł w przestrzeniach eklektycznych, Zyta Misztal-Tomecka omawia sposób umiejscowienia kobiecych, ciepłych obrazów polskiej artystki w zimnych, industrialnych pomieszczeniach loftu. Z kolei Magda Kołakowska-Mróz wskazuje na konserwatorskie warunki przechowywania i eksponowania dzieł sztuki.

Zasady rządzące prezentowaniem twórczości artystycznej w domowych przestrzeniach są również tematem naszej rozmowy z zajmującą się projektowaniem wnętrz architektką, Anną Kołtyś-Dąbrowską. O stosowane rozwiązania wystawiennicze pytamy także kolekcjonera sztuki współczesnej, Krzysztofa Masiewicza.

W aktualnym numerze zwracamy uwagę na twórczość malarza i profesora sztuk plastycznych, Leona Tarasewicza. Omawiamy nie tylko estetykę jego dzieł, ale również znaczenie twórcy na tle sztuki lat 80., a więc czasów jego debiutu.

Pobierz Magazyn

Życzymy przyjemnej lektury.

Rynekisztuka.pl

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz konsultacje dla artystów

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.