szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

Powstał projekt architektoniczny maltańskiego Lazurowego okna

30.01.2019

Aktualności, Ciekawostki, Świat: wydarzenia

Powstał projekt architektonicznej plomby, która może zastąpić maltański pomnik przyrody, utracony w 2017 roku.

Most skalny, znany jako Lazurowe okno, znajdował się u wybrzeży wyspy Gozo w Republice Malty. Niestety, na początku 2017 roku, ta charakterystyczna formacja skalna zawaliła się na skutek sztormu. Łuk ten był jedną z większych atrakcji turystycznych na wyspie. Służył także za scenerię filmową i w produkcjach telewizyjnych.

Rosyjski architekt Svetozar Andreev, we współpracy z Eleną Britanishskaya, stworzył projekt pt. Serce Malty, który jest pomysłem na nową wersję skalnego mostu. Zawalona część Lazurowego okna miałaby być odbudowana ze stali – z zachowanymi proporcjami, rozmiarami i w kształcie pierwowzoru. Współczesna, stalowa część byłaby przestrzenią wystawienniczą, o powierzchni ponad 5000 metrów kwadratowych. Na pięciu kondygnacjach utworzonych przez spiralny podest, będący jednocześnie klatką schodową, zaprezentowana zostanie historia Malty. Architekt uważa, że jest to idealny zabytek i symbol połączenia nowoczesności i natury, czasu i historii oraz świadectwo wytrwałości ludzkiego ducha. Ponadto projekt spełnia wszystkie wymogi ekologii i jest neutralny dla ekosystemu.

Svetozar Andreev, serce Malty projekt wnętrza, 2018; źr. hotei russia / rynekisztuka.pl

Svetozar Andreev, serce Malty projekt wnętrza, 2018; źr. hotei russia

Svetozar Andreev od 1997 roku pracuje jako niezależny architekt i projektant. Jest właścicielem biura projektowego Hotei Russia. Zajmuje się również projektowaniem wnętrz, mebli i projektowaniem graficznym.

 

il.góra: serce Malty, Svetozar Andreev, 2018; źr. hotei russia

KK

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Nowość - Magazyn portalu RynekiSztuka.pl

Pobierz Magazyn Pobierz Raport 2017