szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
SKLEP BANER DUŻY

Jak ukraść dzieło Salvadora Dalego w mniej niż minutę?

18.10.2019

Aktualności, Świat: wydarzenia

Ostatniej niedzieli, mężczyzna w niebieskiej koszulce, czapce z daszkiem i krótkich spodenkach wszedł do galerii w San Francisco, złapał wartą 20 tys. dolarów pracę Salvadora Dalego i wyszedł z nią pod pachą.

W Dennis Rae Fine Art odbywała się wystawa około 30-tu dzieł Dalego. W tym czasie jedynym pracownikiem obsługującym gości był sam właściciel – Rasjad Hopkins. Kiedy odwrócił się tyłem do wejścia na krótki moment, to “Płonąca żyrafa” wystawiona na sztaludze naprzeciwko okna znikła. Prawdopodobnie złodziej uwinął się w mniej niż minutę – powiedział mężczyzna magazynowi TIME.

Choć galeria posiada monitoring, to na pewien czas został on wyłączony. Udało się jednak uzyskać nagranie innego monitoringu, z hotelu leżącego naprzeciwko, które ukazało mężczyznę wychodzącego z budynku z łupem pod pachą.

“Płonąca żyrafa” nie jest dziełem, które można by łatwo i niezauważenie sprzedać. Pochodzi z niewielkiej serii grafik, a liczba i charakterystyka poszczególnych z nich jest dobrze znana specjalistom. Dzieło było również ubezpieczone..

O innych malowniczy kradzieżach pisaliśmy w artykule „Złom cenniejszy niż złoto. Komiczne kradzieże sztuki”

„Płonąca żyrafa” 1967, źr. ABC7News

il. góra: Salvador Dalí ze swoim ocelotem, Babou, źr. Wikimedia Commons

Magdalena Nawrocka

Rynek i Sztuka - logotyp

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ART KONSULTACJE
Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz warsztaty o sztuce

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.