szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

Sztuka Damiena Hirsta wspiera brytyjską służbę zdrowia

24.04.2020

Aktualności, Ciekawostki, Świat: wydarzenia

Poradnik o rynku sztuki

Kontrowersyjny brytyjski artysta postanowił zabrać głos w obliczu walki z pandemią. Jego najnowsze dzieło “Butterfly Rainbow” to wyraz wsparcia dla medyków i przemyślana akcja crowdfundingowa. To już pewne, że rola sztuki w obecnych czasach nabiera zupełnie nowego wymiaru.

W ostatnim czasie symbole tęczy, będące wyrazem nadziei zalały Wielką Brytanię – pojawiały się w formie rysunków w oknach, na drzwiach wejściowych, namalowane kredą na chodnikach. Znany ze swych kontrowersji, artysta współczesny Damien Hirst dołączył do wydarzenia wspierającego pracowników brytyjskich szpitali tworząc własną tęczę, która ma stać się częścią akcji, ale również wesprzeć finansowo placówki medyczne.

Obraz “Butterfly Rainbow” złożony z kolorowych pasm wykonanych z motylich skrzydeł, jednego z najbardziej znanych motywów artysty, można pobrać z jego strony internetowej. Praca jest ogólnodostępna, bowiem według zamysłu autora, ma ona wyrażać uznanie dla personelu NHS (brytyjskiej służby zdrowia),  dlatego każdy kto chciałby owo wsparcie okazać, może wywiesić dzieło artysty w oknie swojego domu. Jak tłumaczy sam Damien Hirst, tęcza jest wyrazem nadziei, a fakt że dzieci wraz z rodzicami tworzą własne wersje i umieszczają je w oknach, jest wspaniałą, godna podziwu inicjatywą. 

Równocześnie Hirst ogłosił, stworzenie limitowanej wersji pracy, z której zyski w całości zostaną przekazane na cele walki z Covid-19. Dalsze szczegóły pojawią się w najbliższym czasie na instagramowym koncie artysty.

asz

il. góra: fot. Damien Hirst, projekt Eternal, źródło lalique.com

Rynek i Sztuka - logotyp

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

to cię powinno jeszcze zainteresować:

09.01.2019 / Aktualności, Świat: wydarzenia

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

ART KONSULTACJE
Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz konsultacje dla artystów

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.