szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
Cracow Art Week Krakers

12. Wystawa Kuratorska Bielskiej Jesieni 2024

28.02.2024

Aktualności, Polska: wydarzenia

Ruszyła 12. edycja konkursu na projekt wystawy kuratorskiej Bielskiej Jesieni. Do konkursu mogą przystąpić wszystkie osoby zainteresowane, które mają doświadczenie kuratorskie i wykształcenie wyższe. Tegoroczny konkurs ma na celu wyłonienia osoby kuratorskiej lub zespołu kuratorskiego, które zrealizują 12. Wystawę Kuratorską Bielskiej Jesieni 2024. Zgłoszenia można wysyłać jeszcze do 30 marca. 

Wystawy kuratorskie Bielskiej Jesieni to bardzo istotny cykl, który prezentuje polskie, współczesne malarstwo. Na wystawach możemy zapoznać się ze współczesnymi trendami, zjawiskami, pojęciami czy nurtami w sztuce najnowszej. Cykl odbywa się co dwa lata, naprzemiennie z Biennale Malarstwa Bielska Jesień, od 2000 roku. 

Wnętrze Galeria Bielska BWA

Galeria Bielska BWA, źródło: materiały prasowe

Aby wziąć udział w konkursie, należy przygotować m.in.: koncepcję wystawy oraz jej scenariusz, który będzie zawierał szczegółowy opis i najważniejsze wątki tematyczne, jak również listę artystów i artystek, których pracę będą brały udział w wystawie, wizualizacje lub reprodukcje zaproponowanych prac oraz koncepcję programu edukacyjnego. Ocenie podlega koncepcja wystawy, oryginalność propozycji, jej artystyczny i merytoryczny oraz potencjał edukacyjny. 

Organizator powoła jury, które oceni zgłoszenia i wybierze najlepsze z nich. Zespół lub osoba wybrana do realizacji wystawy otrzyma honorarium, a do jej zadań będzie należeć m.in. aranżacja ekspozycji, opracowanie tekstów kuratorskich, kontakty z artystkami i artystami czy redakcja katalogu. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi pod koniec kwietnia 2024 roku. 

Pełny regulamin konkursu oraz wszelkie niezbędne informacje dostępne są na stronie internetowej Galerii Bielskiej BWA.

 

 

N.G

 

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

to cię powinno jeszcze zainteresować:

bielska jesień

09.11.2023 / Aktualności, Polska: wydarzenia, Wystawy: Polska

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz konsultacje dla artystów

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.