szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
AM warsztaty Baner Magazyn RiSZ no4

Czerwiec w Domu Aukcyjnym Rempex – 182 Aukcja Dzieł Sztuki i Antyków

04.06.2012

Aukcje, Domy aukcyjne, Domy aukcyjne w Polsce, Polska

W sobotę, 2 czerwca w warszawskim Domu Aukcyjnym Rempex, rozpoczęła się wystawa aukcyjna. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

Główną atrakcją ekspozycji będzie wczesne dzieło Stanisława Wyspiańskiego. Jak można dowiedzieć się z ekspertyzy Marty Romanowskiej, jest to pierwszy znany olejny obraz malarza. Praca jest tym cenniejsza, że możemy na niej oglądać córkę Jana Matejki, Beatę.

Oprócz tego, organizatorzy aukcji przygotowali dla publiczności dzieło Wojciecha Kossaka pt. „Olszynka Grochowska”. Swoimi gabarytami obraz naprawdę robi wrażenie. Jest on repliką sławnej pracy artysty z 1886 roku, jaka 18 lat później spłonęła w pożarze w rezydencji Mycielskich. Z inskrypcji, jaka po dziś dzień się zachowała, wyczytać można, iż prezentowane dzieło wykonano na zamówienie hr. Mycielskiego w roku 1923.

Innym ciekawym obrazem, jest „Pejzaż” pędzla ukraińskiego artysty Oleksego Nowakiwskiego, a także para prac pt. „Dyngus” autorstwa Zofii Stryjeńskiej, którą Dom Aukcyjny Rempex oferuje po niezwykle korzystnej cenie. Na aukcji zobaczymy także martwe natury Alfonsa Karpińskiego czy wspaniałą „Odaliska” M. F. Wygrzywalskiego. Ci, którzy lubią prace na papierze, będą mogli zapoznać się z rysunkiem Apoloniusza Kędzierskiego, akwarelami Juliusza Kossaka i Józefa Pankiewicza, a także „Dziewczyną z gołąbkiem” Zygmunta Menkesa.

Rempex postarał się także o obszerny wybór prac wśród sztuki współczesnej. Goście aukcji będą mogli zachwycić się m.in. kompozycją abstrakcyjną Stefana Gierowskiego pt. „Obraz LXXI” z 1959 r. Oczy publiczności cieszyć będą również oleje Jerzego Nowosielskiego, a także prace Kazimierza Mikulskiego, Henryka Stażewskiego, Jerzego Tchórzewskiego i Jana Lebensteina.

Aukcje Rempexu to jednak nie tylko dobre malarstwo, ale i również wysokiej klasy rzemiosło. Świetnym wyborem może być tutaj wspaniała plakieta porcelanowa, z działów variów natomiast; parasol secesyjny oraz angielska lampa do powozu.

Pełen katalog dostępny jest tutaj.

Wystawa czynna: 2 – 13 czerwca

Źródło: Dom Aukcyjny Rempex

Oprac. Olga Pisklewicz

Portal RynekiSztuka.pl

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Czytaj najnowszy numer Magazynu RiSZ online.

Kup magazyn Zobacz inne nasze publikacje

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.