szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

Targi sztuki współczesnej OFF Art Brussels 2014

24.04.2014

Polska: wydarzenia, Świat: wydarzenia

W dniach 25 – 28 kwietnia 2014 w przestrzeniach Tour&Taxis – brukselskiej architektonicznej perełki mieszczącej znakomite wystawy i znamienite wydarzenia kulturalne – odbędą się targi sztuki współczesnej OFF – Contemporary Art Fair Brussels.

Sukces edycji z 2013 roku sprawił, że zarówno wystawcy, jak i zwiedzający poczuli niedosyt doznań związanych z sztuką współczesną. Wydarzenie o międzynarodowej sławie gromadzi ponad 50 wystawców z Europy i Azji.

Głównym celem funkcjonowania targów w Brukseli jest podkreślenie synergii pomiędzy dojrzałą i alternatywną sztuką. W związku z tym, oprócz tradycyjnych form artystycznych jak malarstwo, rzeźba, grafika i fotografia, zwiedzający będą mieli możliwość podziwiania dzieł niszowych, eksperymentalnych, wnoszących świeżość do świata sztuki.

Celem wydarzenia jest zaznajomienie międzynarodowych kolekcjonerów, krytyków i kuratorów, z artystami młodego pokolenia, ktorzy często rozpoznawani są jedynie lokalnie. Inicjatywa współorganizowana jest przez studentów Royal Academy of Fine Arts w Brukseli, co gwarantuje wyjście poza konwencję.

Pierwsze targi OFF miały miejsce w 2012 roku i zgromadziły w  6 tys. widzów. Zainteresowanie jest jednak coraz większe ze względu na charakter targów – otwartych dla każdego i nie narzucających wysokich cen za wystawiane dzieła.

Targi te podnoszą prestiż stolicy Belgii jako ważnego ośrodka życia artystycznego. Jednocześnie w Brukseli odbywać się będzie podobne wydarzenie, które ma za sobą 32 lata istnienia. Targi sztuki współczesnej Art Brussels 2014  zachwycają doborem dzieł i oprawą, jednak w pewnym sensie pozbawione są nowatorskich rozwiązań prezentowanych podczas OFF Art Fair.

Jako jedyny podmiot z Polski zaprezentuje się Galeria Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej, która wystawi  prace najbardziej cenionych artystów z naszego kraju : Magdaleny Abakanowicz, Edwarda Dwurnika, Romana Opałki, Józefa Szajny, Leszka Rózgi i Marka Okrassy.

Katarzyna Grzemska

źródło: OFF – BRUSSELS CONTEMPORARY ART FAIR 

Portal Rynek i Sztuka

portal_rs_adres_www_wb

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz warsztaty o sztuce

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.