szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
SKLEP BANER DUŻY

Targi sztuki w Budapeszcie

11.10.2021

Aktualności, Świat: wydarzenia

W Budapeszcie, w dniach 7-10 października, odbyły się międzynarodowe targi sztuki. Wciąż jest to największe branżowe wydarzenie w Europie Środkowo-Wschodniej, na którym corocznie pojawia się ok. 30 tys. osób. W Art Market Budapeszt wzięli udział wystawcy z ponad 40 krajów, a co istotne, jest to druga edycja zrealizowana w dobie ograniczeń związanych z pandemią COVID-19, dlatego format wydarzenia został odpowiednio dostosowany do wymogów bezpieczeństwa.

W programie m.in. INSIDE ART – międzynarodowa konferencja, na którą złożyły się panele dyskusyjne i prezentacje poświęcone trendom i wydarzeniom ze świata sztuki oraz wyjątkowa wystawa “be.more.contemporary” powstała we współpracy z agencją JCDecaux, która udostępniła powierzchnię reklamową w centrum Budapesztu do wyświetlania fotografii prezentujących dzieła sztuki współczesnej.

To już druga odsłona wystawy, “be.more.contemporary”, którą pokazywano po raz pierwszy w trakcie zeszłorocznych targów – obejmowała wówczas 10 km, a kolekcjonerzy mogli nabyć wyświetlane dzieła sztuki, które w oryginalnej formie znajdowały się w halach wystawowych Bálna Budapest. Zamysł wystawy nie tylko wprowadza sztukę współczesną w przestrzeń publiczną nadając jej egalitarny charakter, ale stanowi również intrygujące rozwiązanie w czasach pandemii. Tym razem wśród artystów, których można było zobaczyć na najbardziej ruchliwych ulicach stolicy Węgier znaleźli się Omar Mendoza, Patrick Schmidt, Branka Janković Knežević, Zoltán Tombor, Eva Koťátková, Dino Kuznik, Ana Clara Soler, Yamamoto Masao, Máté Orr, Julia Vegh, Dan Maciuca, oraz Polka – Agnieszka Zawisza z pracą “May” reprezentująca jedną z warszawskich galerii, a mianowicie Aptekę Sztuki. 

 

M.T

Rynek i Sztuka - logotyp

Zdjęcie góra: Targi sztuki w Budapeszcie 2020 | zdjęcie: Szecsi Noemi, źródło: materiały prasowe

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Rynek i Sztuka - logotyp

to cię powinno jeszcze zainteresować:

rynekisztuka.pl

03.11.2021 / Aktualności, Świat: wydarzenia

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ART KONSULTACJE
Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz warsztaty o sztuce

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.