szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
WILLA LENTZA

Międzynarodowe targi sztuki w 2022 roku

08.11.2022

Aktualności, Polska: wydarzenia, Świat: wydarzenia

Poradnik o rynku sztuki

Listopad i grudzień obfitują w różnego rodzaju targi sztuki zarówno w Polsce, jak i na świecie. Mimo, że wydarzenia artystyczne odbywają się przez cały rok, to właśnie jesień charakteryzuje się największym ożywieniem na rynku sztuki. Prezentujemy listę międzynarodowych targów, które zostały zaplanowane na końcówkę 2022 roku.

Europa

 • Warszawskie Targi Sztuki

  Zestawienie otwiera jedna z największych imprez artystycznych w Polsce – dziewiętnasta edycja WTS. Już po raz drugi wydarzenie odbędzie się w hali EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego w Warszawie. Nowa przestrzeń umożliwi wystawcom i zwiedzającym większy komfort, a bogaty program edukacyjny (w postaci wykładów oraz spotkań) będą wyjątkową okazją do poszerzenia wiedzy na temat ciągle rozwijającego się polskiego rynku sztuki. Na WTS pojawi się także rynekisztuka.pl – zapraszamy miłośników portalu do spotkania na żywo w sobotę (26 listopada) w godz. 12:00-13:00 w sali wykładowej na pierwszym piętrze.

  Warszawa, Polska, 26-27 listopada 2022

 • Nówka Sztuka

  Targi artystów i dizajnerów prezentują sztukę nową, dając młodym twórcom miejsce do pokazania swoich prac oraz nawiązania współpracy z branżą kreatywną. Piąta edycja odbędzie się w Pałacu Ogińskich i Potulickich w Krakowie, a w wydarzeniu będzie można wziąć udział na żywo, jak i przez Internet. Nówka Sztuka zapewni odwiedzającym dawkę wiedzy w postaci wykładów i rozmów zarówno z ekspertami rynku sztuki, jak i samymi artystami. W tym roku prelekcje przygotowali m.in. Stephanie Dieckvoss, Roman Kaczkowski czy Ada Zielińska & Rafał Dominik.

  Kraków, Polska, 12-13 listopada 2022

 • Fine Arts Paris & La Biennale

  Największe wydarzenie artystyczne w Paryżu stanowi syntezę dwóch imprez – powstałego w 1956 roku La biennale des Antiquaires oraz nieco młodszego Fine Arts Paris. Ich połączenie obejmuje obszary twórczości od starożytności aż do teraz, stawiając akcent na sztukę dawną. Wyselekcjonowane prace zaprezentuje aż 86 wystawców. Organizatorzy przygotowali także bogaty program edukacyjny. Wydarzenie odbędzie się w Carrousel du Louvre (będące centrum handlowym ulokowanym w pobliżu Luwru i Place du Carrousel), a w przyszłym roku zawita do Grand Palais Ephémère.

  Paryż, Francja, 9-13 listopada 2022

 • ART COLOGNE

  Powstałe w 1967 roku Art Cologne należy do najważniejszych wydarzeń artystycznych na niemieckim rynku sztuki. Pięćdziesiąta piąta edycja umożliwi zaprezentowanie prac ok. 190 wyselekcjonowanym wystawcom. Targi w Kolonii skupiają się przede wszystkim na sztuce nowej, współczesnej i powojennej, kładąc nacisk na jakość pokazywanych dzieł. Oprócz europejskich artystów, na tegorocznej edycji pojawi się nieobecny wcześniej temat w postaci sztuki australijskich Aborygenów (Galeria Smith Davidson z Amsterdamu). Nowością na targach Art Cologne będzie również partycypacja trzech galerii sztuki z Turcji.

  Kolonia, Niemcy, 16-20 listopada 2022

 • The Others Art Fair

  Odbywające się we Włoszech targi sztuki stanowią unikatowe miejsce dla młodych twórców, kuratorów oraz podmiotów na rynku. Jak mówią o The Others Art Fair sami organizatorzy: “Eksperymentalne widowisko prezentujące najbardziej nowatorskie wypowiedzi artystyczne (zarówno z kraju, jak i świata)”. Targi często zmieniają lokalizację i odbywają się w niekonwencjonalnych przestrzeniach, co ma na celu podkreślenie nomadycznej natury wydarzenia.

  Turyn, Włochy, 3-6 listopada 2022

Azja

 • ART021

  W tegorocznej edycji szanghajskich targów wezmą udział aż 134 galerie pochodzące z 19 krajów. Chiński rynek sztuki rozwija się w bardzo dynamiczny sposób, nie dziwi zatem idea przyświecająca organizatorom – wydarzenie o charakterze globalnym ma stanowić miejsce do dialogu i prezentacji dzieł z różnych stron świata. „Eklektyczne i różnorodne” – to słowa opisujące tegoroczną edycję, które możemy przeczytać na stronie ART021. Targi specjalizują się w sztuce współczesnej, kładąc nacisk na XXI wiek – zarówno w kontekście znanych, jak i początkujących artystów.

  Shanghai, Chiny, 10-13 listopada 2022

 • West Bund Art & Design

  Dziewiąta edycja targów (podobnie jak odbywające się w tym samym czasie i mieście ART021) skupia ponad 100 wystawców z 19 różnych krajów, prezentując wyselekcjonowane prace z całego świata. W wydarzeniu wezmą udział prestiżowe galerie, m.in. Gagosian, Hauser & Wirth czy Almine Rech, a także berlińskie neugerriemschneider i Thomas Schulte.

  Shanghai, Chiny, 10-13 listopada 2022

 • Abu Dhabi Art

  W tym roku, Abu Dhabi Art zwróci szczególną uwagę na twórczość artystów z Afryki północnej i Turcji. Wydarzenie o charakterze międzynarodowym zaprezentuje 78 galerii z 27 krajów – rekordową do tej pory ilość wystawców. „Jako kuratorka tegorocznej sekcji Focus miałam przyjemność zgromadzić dynamiczne galerie prezentujące prace uznanych i wschodzących artystów z regionu Afryki Północnej.”- kuratorka Rachida Triki

  Abu Dhabi, Zjednoczone Emiraty Arabskie, 16 listopada 2022

Ameryka Północna:

 • Art Basel Miami Beach

  Dwudziestolecie Art Basel Miami Beach zostanie uczczone obecnością aż 282 galerii z całego świata. Polskim akcentem będzie spotkanie z artystką konceptualną Agnieszką Kurant w ramach platformy omawiającej problematykę sztuki współczesnej. Natomiast wiedeńska Galerie nächst St. Stephan Rosemarie Schwarzwälder zaprezentuje prace Nataszy Niedziółki. Art Basel należą do najważniejszych wydarzeń w świecie sztuki, a ich edycje odbywają się w Bazylei (miejsce powstania targów), Paryżu, Hong-Kongu i świętującym dwudziesty jubileusz – Miami Beach na Florydzie.

  Miami Beach, Stany Zjednoczone, 1-3 grudnia 2022

   

Maria Majchrowska

Rynek i Sztuka - logotyp

Niemczycka Gallery baner duży

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Rynek i Sztuka - logotyp

to cię powinno jeszcze zainteresować:

Kapoor CRPO

26.10.2022 / Aktualności, Polska: wydarzenia, Wystawy: Polska

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

ART KONSULTACJE
Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz konsultacje dla artystów

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.